mnoho světů

v Jilemnici

BESEDY

TEREZA ŠOLCOVÁ – „Politici přede mnou utíkají“

Terka Šolcová pracuje v DVTV, účastní se tiskovek vlády a konfrontuje např. Andreje Babiše s jeho kauzami. Jak moc je to těžké či jestli má někdy strach nám prozradila v únoru 2019.

VAŠEK KUNCL:
Václavův postpoetický večer

Autorské čtení od mladého talentovaného frýdlantského básníka Vaška Kuncla!

„Zkroucené duše táhnou se ulicí,

 budí jen hrůzu plačící stojící.

 Plačící  figury nadzemských šachovnic 

 chřadnou a praskají, nezbyde vůbec nic.”

CESTUJ A POMÁHEJ! – o dobrovolničení
v zahraničí

Studenti nemusí jezdit do zahraničí jen na výměnné pobyty či erasmy! Stačí dva týdny volna! Přemýšlíte, jak rozumně naložit volným týdnem/dny o prázdninách? Vyjeďte na workcamp do Japonska, Koreje nebo do Německa! Proč pracovat za jídlo a místo, kde složit hlavu? Jak fungují krátkodobé mezinárodní workcampy? Jak získat za dva týdny přátele z celého světa?

O workcampech, jejich fungování atd. nám v dubnu povídala Kamča Peroutková, která sama na tři takové workcampy vyjela a získala tak spoustu nových zkušeností, o které se s vámi ráda podělí.

WORKSHOP: Domácí příprava kávy

Poté, co v dubnu 2019 skončila Café Na Schodech, rozhodli jsme se, že to nechceme nechat jen tak a vyjeli jsme do kraje s workshopem o domácí přípravě kávy. Ukázali jsme lidem v Jilemnici, Semilech, Dvoře Králové, Železném Brodě a Rokytnici nad Jizerou, jak si připravit kvalitní kávu i doma.