2. ROČNÍK / 21. –⁠ 23. DUBNA / JILEMNICE

přehršel

lidskoprávní škola

Kdo jsme...

Jsme MNOHO SVĚTŮ – lidskoprávní platforma z Jilemnice. Kolektiv převážně mladých lidí, jenž se více než 10 let zabývá environmentální tématikou, sbírkami, lidskoprávní edukací či zkvalitňováním občanského života. Organizujeme besedy, dobrovolnické brigády, lidskoprávní promítání a mnoho dalšího.

Z našich činností

Festival

Krátce o festivalu

Festival dokumentárních lidskoprávních filmů přináší do Jilemnice témata migrace, změny klimatu, LGBTQ či potírání lidských práv ve světě. Dobrovolné vstupné každoročně putuje na dobročinné účely.

mokřad

Krátce o mokřadu

Na počátku byla oblast uprostřed lesa, kde před více než 50 lety byl zničen důležitý mokřad. S pomocí desítek dobrovolníků a dobrovolnic se nám ho povedlo obnovit a navrátit do oblasti jedinečnou faunu a flóru.

knihobudka

Krátce o knihobudce

Koncept knihdobudek je zde již poměrně dlouho. My jsme se ho však pokusili posunout na další úroveň. Na bývalé telefonní budce jsme vytvořili první zelenou střechu v Jilemnici.

Přehršel

Krátce o PŘEHRŠELI

Přehršel je první školou se zaměřením na lidská práva v České republice. Během několika dní je pro účastníky a účastnice připraveno přehršel jedinečných besed, workshopů, promítání a mnoho dalšího.

Workcampy

Krátce o workcampech

Napadlo vás někdy, jaké to je být dobrovolníkem v cizí zemi? Přesně pro vás jsou workcampy. Během workcampů v Jilemnici jsme společně s dobrovolníky a dobrovolnicemi ze všech koutů světa pomohli obnovit poničené lesy v Krkonoších či mokřad za Jilemnicí.

Výstavy

Krátce o výstavách

Když na jaře 2020 byly uzavřeny všechny kulturní instituce, rozhodli jsme se přenést kulturu ven, do ulic. Výstavy jsme přinesli do městského parku, ale také i do výloh obchodů. Kamkoliv, kde by byly lidem přístupné.

Líbí se ti náš projekt?

A nemáš nějaké peníze navíc?