PROGRAM SOBOTNÍCH WORKSHOPŮ:

ANOTACE WORKSHOPŮ:

Remízek / 20 míst / 2 hod.

Streamování je platforma, která může zasáhnout řadu lidí za užití relativně malých prostředků. Jak to vůbec realizovat a jak využít kreativní potenciál tohoto formátu Vám v pohodové kolektivní atmosféře ukáže kolektiv tvůrců z Remízku. Odnesete si praktické poznatky a lidsky stravitelný návod, jak se prosekat technologií streamování a angažovat ve věci ochrany veřejných zájmů v lokální politice třeba Vaše sousedy. 
Voxpot / 5 týmů po 4 lidech / 5 hod.

Nepotřebujete mít drahou kameru ani štáb v zádech, abyste upozornili na palčivá témata. Bez základních zkušeností to ale nepůjde. Vojtěch Boháč a Aneta Václavíková z reportážního serveru Voxpot vám ukáží základní postupy, kterých se držet při tvorbě reportáží. Od přípravy scénáře přes samotné natáčení a střih. Zabere vám to skoro celý den, ale rozhdně to bude stát za to.

Potřebujete: chytrý telefon + hodit se bude určitě notebook, případně kdo má tak i kamera nebo zvukový rekordér (toto na místě bude, ale když budete mít vlastní, budete efektivnější). Vhodná budou také sluchátka.

Marek Jehlička, Skyworker / 30 lidí / 2 hod.

Možná už vás někdy napadlo, jaké to je, proletět se s dronem. Jak ale vybrat svůj první dron, co je  k tomu potřeba a jaká jsou pravidla či úskalí dronařského řemesla? I o tom se dozvíte od profesionálního dronaře Marka Jehličky. Prozradí třeba jak s drony fotit, jaká legislativa na vás číhá a co všechno lze s drony dělat. S dronem si sice nezalítáte, ale na konci od toho nebudete daleko a budete si moct zblízka prohlédnout dva v branži nejpoužívanější stroje.

Lucie Páchová / 8 lidí / 3 hod.

Jsou všude kolem nás. Ano, řeč je o podcastech. Jak je ale vytvořit zajímavé a technicky kvalitní? To se dozvíte od Lucie Páchové. Jak vybrat téma? Jak vést interview? Na co nahrávat? Jak mluvit? V čem stříhat? I to se naučíte během 3 hodinového intenzivního workshopu.

Potřeby: mít připravený bod z Nové dohody, který mě zajímá; hodit se bude notebook a sluchátka (nějaké budou na místě)Terezie Unzeitigová / 8 lidí / 2 hod.

Když je něco nuda… použij animaci! Nemusíš mít zrovna tisíc hodin času ani animační studio. Bude ti stačit chytrý telefon, karton, fixa a různorodý materiál. Rozpohybovaná písmenka rozhodně oživí dvouhodinového záznam z uhelné komise. Pochodující plechovka zhmotní téma nakládání s odpady. Hravá a efektivní dvouhodinovka s Terezií Unzeitigovou.

Potřeby: chytrý telefonPetr Zewlakk Vrabec / 20 lidí / 1,5 hod.

Demonstrace, nenásilné akce, blokády, happeningy. V čem se přístupy různých hnutí liší? A hlavně: jak to všechno vyfotit? O tom vám poví Petr Zewlakk Vrabec na své přednášce s ukázkami fotografií. Prozradí třeba na co fotí, jak na interakci s policajty nebo jaký si vybrat foťák.Lucie Jarkovská / 16 lidí / 1 hod.

Provázková hra umožňuje prozkoumat téma leadershipu, kolektivní frustrace a hledání vlastní role a kompetencí při kolektivním dosahování cíle. Ve skupině lidí prozkoumáte třeba pocity moci a bezmocnosti nebo různé podoby rolí v kolektivu.Žofie Hobzíková, Martina Cahová / 14 lidí / 2 hod.

Je to škála pocitů – od smutku, frustrace, naštvání, bezmoci až po naději. Enviromentální žal v různých podobách zažívá řada z nás. A i když si pocity neseme v sobě, je důležité je umět sdílet. Martina a Žofie se poznaly díky klimatickému aktivismu a obou se silně dotýká, co se s planetou děje. Jejich workshop bude bezpečným prostředím, kde bude možné o svých emocích mluvit. Má za cíl posílit nás na cestě za udržitelným a milujícím světem.Eva Dolejšová Valachová / 10 lidí / 1,5 hod.

Otevřený prostor pro sdílení myšlenek, názorů a pocitů vztahujících se (nejen) k vnitřní dynamice feministických kolektivů a budování feministického hnutí; můžeme probrat také současné proudy feminismu a jeho vnímání většinovou společností.

Každá*ý účastnice*ík může samozřejmě přijít s vlastním tématem.Josef Patočka / 2 hod.

Jde vůbec změnit společnost? A jak na to? Workshop provede základními mechanismy jak fungují hnutí a jak mohou uspět.

 

Marika Volfová / 1,5 hod.

Co to je komunitní organizování? Jak ho můžeme využít k budování (nejen) klimatického hnutí? Během workshopu si vyzkoušíme, jak hledat nové spojence a spojenkyně v tématech, kterým se věnujeme. Workshop facilituje Marika Volfová, dlouhodobá členka hnutí Limity jsme my, v současnosti pracuje v organizaci Re-set, kde se věnuje tématu spravedlivé transformace.Jitka Cardová / 1,5 hod.

Nepodmíněný základní příjem ve světě dnes jako nadějná cesta k udržitelnosti, nerůstu, lokálnosti, odklonu od kultury produktivismu, zneužívání, nerovnosti, práce pro peníze a dravé konkurence ke kultuře participace, smysluplné spolupráce, lokálnosti a regenerace.