O nás

Tato stránka je ve výstavbě. omlouváme se!

Filmový festival

V roce 2014 napadlo dva Jilemničáky promítnout pár dokumentů o lidských právech. Akce se podařila, ale lidé dávali moc peněz na dobrovolném vstupném. Tak ti dva začali každý rok výtěžek festivalu darovat na různé neziskové projekty.

A tak vznikl koncept promítání filmů s přesahem. Dvakrát do roka se sejdeme v Kině 70,  pozveme zajímavé hosty, zajistíme občerstvení a  promítáme filmy na dané téma.

Po filmu většinou následuje beseda.

Besedy, workshopy,
přednášky

V týmu MNOHA SVĚTŮ je spousta lidí s jedinečnýma zkušenostmi a kontakty na zajímavé lidi. Tyto zkušenosti a kontakty si ovšem nechceme nechávat jen pro sebe, a proto během roku pořádáme několik přednášek a besed na všemožná témata pro školy i veřejnost.

Zajímají vás lidská práva, komunální politika nebo globální problém s nedostatkem vody? I to je jen malý výběr besed, které jsme v minulosti konali.

Sbírky

Mnoho světů v Jilemnici pořádalo od svého vzniku již několik sbírek na regionální, celostátní i mezinárodní úrovni.

Dobrovolné vstupné z každoročního filmového festivalu šlo například na projekty oblastní charity v Jilemnici, do Dětského centra v Jilemnici, na Projekt Magdala, na organizaci Rowing Together pomáhající ženám v uprchlickém táboře v Moiře v Řecku nebo na kurdské matky v Rojavě.

Knihobudka

Pamatujete si tu starou telefoní budku, kolem které jste chodili každý den ze základní školy? A s mobilem v kapse se občas pousmáli, proč že tu ještě stojí ? Teď tu stojí aby mohly knihy, dosud ležící ve skříni, dostat nový život a nadchnout další čtenáře. Během podzimu 2019 jsme telefoní budku přestavěli na Knihobudku.

Až půjdete kolem, nebojte se zavítat dovnitř a jakoukoliv knihu si odnést, nebo i přinést.

Výstavy

Během pandemie koronaviru v roce 2020 museli všechny galerie být uzavřeny. V hlavě se nám zrodil nápad přinést galerie ven mimo galerie.

Začali jsme v květnu venkovní výstavou  “Olga Havlová a Výbor dobré vůle” a následovali další.

Worcamp